Yasak Gönderiler

Aşağıdaki maddelerin, hizmet verilen bütün ülkelere gönderilmesi yasaktır:

 • Zarf ya da koli içinde nakit para, döviz, çek, senet vb 
 • Yanıcı, patlayıcı veya parlayıcı maddeler 
 • Aşındırıcı ve yakıcı sıvılar 
 • Her türlü likit gaz tüpleri 
 • Her türlü uyuşturucu madde 
 • Çabuk bozulabilen, fena ve ağır koku meydana getiren akıcı maddeler 
 • Canlı hayvan 
 • Su ürünleri 
 • Şüphe arz eden kargolar

  5584 Sayılı Posta Kanunu 2. maddesinde belirtilen ve posta tekeline giren açık ve kapalı mektuplar ile üzerinde haberleşme mahiyetinde yazı bulunan kartlar. (Ör. Sanat eserleri, antikalar,?

Tehlikeli Mallar/Zararlı Maddeler (ör.ATA Mevzuatında belirtildiği gibi, sağlık için, taşınırken emniyet veya mal için risk oluşturan malzemeler veya mallar) hakkında ayrıntılı bilgi için,Sanex Cargo ofisimize başvurabilirsiniz.

yasak-gonderiler-1

Diğer Yasaklar

yasak-gonderiler-2

Diğer Yasaklar

ATA Carnet altında taşınan mallar ve bütün geçici ihracat veya ithalat malları; FCR, FCT ve CAD (evrak mukabiliödeme) altında taşınan mallar; doğası gereği kişilerin mallarını veya ekipmanlarını lekelemesi, bozması veya hasara uğratması muhtemel gönderiler; taşınması, menşe ülkede, geçeceği ülkede veya gideceği ülkede yasak olan mallar(ör: fildişi veya fildişi ürünleri), harici vergi kesilmesi gereken (ör: alkollü içkiler) veya özel tesisler, emniyet tedbirleri veya izinler gerektiren mallar. İlgili kanuna göre bazı mallar, yalnızca önceden belirtilen şekilde taşınabilir ve bazı malların (ör. cam kaplar içindeki sıvılar) hava yolu ile taşınmaları yasaklanmıştır.

Her ülkede geçerli kamu mevzuatlarına veya kanunlara uymak, gönderenin sorumluluğu altındadır. Gönderiler incelemeye tabidir ve gümrük ya da diğer kamu kuruluş temsilcilerince incelenebilir ve muhtemel gecikmeler olabilir.

Malın göndericisi veya alıcısı ile ilgili temas bilgilerini içermeyen paketleri ve bizim düşüncemize göre taşınmaya uygun olmayan veya yeterli bir şekilde açıklanmamış, sınıflandırılmamış ve taşınması için uygun bir şekilde etiketlenmemiş, ya da gerekli evrakları beraberinde olmayan her hangi bir paketin taşınmasını reddetme ve durdurma hakkını saklı tutarız. Menşe veya gideceği ülkede, herhangi bir kamu kuruluşu tarafından bir kanun veya mevzuat ile yasaklanmış veya uygulanan ihracat, ithalat veya diğer kanunları çiğneyebilecek, veya çalışanlarımıza, acentalarımıza veya taşeronlarımıza tehlike yaratacak, veya taşıma şekli ya da görüşümüze göre, diğer malları vaya ekipmanları lekeleyebilecek, kirletebilecek veya hasar verecek, veya taşınması ekonomik ya da işlevsel olarak mümkün olmayan herhangi bir malı taşımayız.

× Whatsapp 7/24