Sigorta

Sigorta Kapsam ve Seçenekler

Gönderilerinizin, nakliyat sırasında kaybolması veya hasar görmesi risklerine tedbir olarak sigortalarını yaptırabilirsiniz. 
Sigortanız, en geniş sigortalama kapsamı sunan "ALL RISK" teminatı ile yapılacaktır. Sanex Kargo gönderilerinize uygun olarak ekteki sigorta seçeneklerini sunmaktadır. 

Doküman Sigortası
Doküman gönderilerinizin nakliyat sırasında kaybolması veya hasar görmesi risklerine tedbir olarak sigortalarını yaptırabilirsiniz. Bu seçenek ile gönderilerinizin sadece yeniden yapım, yeniden üretim yada yeniden basım maliyetlerini (malzeme maliyeti ve makul işçilik maliyeti dahil) 5 EUR prim ödeyerek ve gönderi başına ödenecek üst limit 500 EUR olmak şartıyla sigortalatabilirsiniz. Doküman gönderilerinizi sigortalatmak için konşimento üzerindeki sigorta kutucuğunu işaretlemeniz yeterli olacaktır. Bu sigorta sadece aşagıda yazılı doküman çeşitleri için yapılabilir. 
Broşür ve katalog, kartvizit, kitapçık, fotoğraf, poster, basılı kırtasiye malzemesi,bilet, ehliyet, tapu senedi, sertifika, konşimento, bono ve hisse senedi kuponları, nakit odeme emri, depozito sertifikası, finansal çek (hamiline yazılmış çekler hariç), akreditif, kredi ve teminat mektupları, ödeme emri, depo alındı makbuzu. 
sigorta-1
sigorta-2
Gönderi Başına Bildirim

Bu seçenek ile gönderilerinizi sigortalatmak için her gönderide konşimento üzerinde "sigorta" kutucuğunun işaretlenmesi ve sadece numuneler için gönderi bedelinin ilgili kutucuğa yazılması gerekmektedir. Sigorta primi mal bedeli üzerinden hesaplanmakta olup gönderiniz için ödenmesi gereken prim değerini 0212 474 65 65 no 'lu telefonu arayarak müşteri hizmetlerimizden öğrenebilirsiniz. 

Coğrafi Sınırlamalar

Ekteki ülkelere Türkiye'den gönderilen ya da bu ülkelerden Türkiye'ye gelen ürünler Sanex Cargo sigorta kapsamı dışındadır. 
Afganistan, Küba, Irak, Myanmar, Kuzey Kore, Sudan, İran 
Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Ürünler 
Tehlikeli madde, canlı hayvan, canlı bitki, antika ve sanat eseri, para ve değerli kağıt, değerli taş(gümüş haricinde), tütün ürünleri ve sigara, insani yardım amaçlı yapılan gönderiler,her türlü silah patlayıcı ve yanıcılar, bulk (ambalajsız) malzemeler, nüfus cüzdanı, pasaport. 

× Whatsapp 7/24